• Štrossova 1931, 530 03 Pardubice
  • 800 737 304
  • eshop@medila.cz

Vyšetření klíštěte

Co dál po přisátí klíštěte? Je mé klíště infikované?

Našli jste na sobě klíště a nevíte, zda je infikované? Nabízíme Vám vyšetření klíštěte na lymskou boreliózu. Informace o infekčnosti klíštěte a současně i délka jeho přisátí jsou zásadní pro časné rozpoznání rizika závažného onemocnění.


650 Kč

Lymská borelióza je nejčastější onemocnění přenášené ve střední Evropě klíšťaty. Promořenost klíšťat boreliovou infekcí je na našem území vysoká. Proto zjištění, zda klíště, které nás kouslo, bylo či nebylo infikováno, je zásadní. Především z hlediska možné časné detekce onemocnění boreliózou v době, kdy ještě serologická vyšetření člověka nejsou a ani nemohou být pozitivní. Včasná léčba boreliózy v 1. stadiu onemocnění je zásadní kvůli prevenci následků či přechodu do pozdních stadií boreliózy.

Postup při předání klíštěte

Klíště opatrně odstraňte co nejdříve po objevení, vložte do plastového sáčku nebo čisté nádobky a důkladně uzavřete. Takto lze klíště uchovat v lednici např. přes víkend. Klíště v uzavřeném obalu zaneste do laboratoře osobně.

Sdělení výsledků

Stanovení je prováděno 1x týdně v naší laboratoři. Výsledek vyšetření je obvykle dostupný do 5 pracovních dnů (7 kalendářních dnů), nicméně při dodání klíštěte Vám bude sdělen termín dodání výsledku. Výsledek je možné si vyzvednout osobně v laboratoři.

Pokud je vyšetření klíštěte pozitivní, je doporučeno vyšetření pacienta za 3-4 týdny od přisátí.

V případě nemožnosti provést vyšetření (např. nedostatek biologického materiálu, pokud není dodáno celé klíště), budou klientovi vráceny peníze.


Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.